/* AdMixer Библиотека*/ /* AdMixer Код инициализации TOP 728на90 */ /* AdMixer Код инициализации Content 650на333 */ /* AdMixer Код инициализации Mobile 1000на300 */ /* AdMixer Код инициализации Premium 300на600 */

Інформаційний ресурс для співвласників багатоквартирних будинків

Останні публікації
Чи потрібен штатний розпис ОСББ?

Чи потрібен штатний розпис ОСББ?

В ОСББ доволі часто виникають запитання щодо необхідності складання та затвердження штатного розпису. Адже типової форми штатного розпису й прямої вказівки стосовно його затвердження неможливо знайти. Тож з’ясуймо, навіщо ОСББ потрібен штатний розпис
Конференція «Модернізація будівель»

Конференція «Модернізація будівель»

Дата: 13-15 вересня 2017 р. Місце: м. Одеса, вул. Гагарінське плато, 5 Б, готель «Гагарін»
Продаж частини земельної ділянки ОСББ

Продаж частини земельної ділянки ОСББ

Чи може співвласник приватизувати частину земельної ділянки, яка передана ОСББ? (Земля в нашому ОСББ приватизована. Так як наш багатоквартирний житловий будинок — одноповерховий та моя квартира крайня й приватизована. На зборах ОСББ вирішили за моєю згодою, щоб я вийшов з ОСББ. Ми поділили земельну ділянку за згодою всіх членів ОСББ, я прийшов до нотаріуса, щоб...
Хто має робити ремонт в старому будинку?

Хто має робити ремонт в старому будинку?

Як вплинути на ЖЕК, щоб він відремонтував старий будинок? Відповідно до ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII (далі — Закон № 417-VIII), співвласники багатоквартирного будинку зобов’язані забезпечувати технічне обслуговування та в разі необхідності проведення поточного й капітального ремонтів спільного майна багатоквартирного будинку. У ч....
Чи може ОСББ передати тамбур власнику квартири для збільшення площі квартири?

Чи може ОСББ передати тамбур власнику квартири для збільшення площі квартири?

Згідно з положеннями Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII (далі — Закон № 417-VIII), приміщення загального користування, до яких можна віднести й коридори, є спільним майном багатоквартирного будинку. Це означає, що співвласниками такого спільного майна багатоквартирного будинку є всі власники квартир і нежитлових приміщень у цьому...
Статут ОСББ чи Типовий статут — хто головніший?

Статут ОСББ чи Типовий статут — хто головніший?

Запитання публікуються мовою оригіналу. Подскажите, пожалуйста, если на сегодняшний день устав нашего ОСМД не был приведен в соответствие с Типовым уставом, он еще действует в части, не противоречащей законодательству, или УЖЕ утратил силу? Существует ли дата, с которой старый устав теряет силу, если его не изменить на новую версию? Мы готовим общее собрание по инициативе...
Як ОСББ показати в обліку страхування будинку

Як ОСББ показати в обліку страхування будинку

Бухгалтерський облік ОСББ витрат на страхування У плані рахунків для відображення на теренах бухобліку розрахунків зі страхування призначено рахунок 65. Власне Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну України від 30.11.1999 р. № 291, з метою страхування майна призначено субрахунок 655 «За страхуванням...
Передання землі в постійне користування співвласникам будинку — правові підстави

Передання землі в постійне користування співвласникам будинку — правові підстави

До 1 липня 2015 року мешканці багатоквартирних будинків могли офіційно закріпити за собою прибудинкову територію у власність чи взяти її в оренду. При цьому за попередньою редакцією ст. 42 Земельного кодексу України (далі — ЗКУ) ділянка для багатоквартирного будинку передавалась у власність або оренду винятково ОСББ. А якщо брати до уваги факт, що на той...
Чи може ОСББ укладати договори з головою правління як із ФОПом

Чи може ОСББ укладати договори з головою правління як із ФОПом

Головою правління ОСББ було обрано особу, яка водночас зареєстрована підприємцем та виконує дрібні ремонтно-будівельні роботи. Чи може ОСББ укласти цивільно-правовий договір із головою правління як ФОПом, аби він поклав плитку та пофарбував стіни у під’їзді будинку? Передусім застережемо: подібні договори — це завжди ризик. Тож по можливості від них варто утримуватися. Однак якщо ситуація безваріантна...
«Теплі кредити» – лайфхаки для ОСББ.

«Теплі кредити» – лайфхаки для ОСББ.

ПриватБанк допомагає українцям приготуватися до осінньо-зимового сезону завдяки програмі «Теплі кредити».
Відповіді на запитання користувачів ресуру під час вебінару: “Організація відносин ОСББ з управляючою компанією”

Відповіді на запитання користувачів ресуру під час вебінару: “Організація відносин ОСББ з управляючою компанією”

1. У нас в городе проходит списание домов по постановлению 301 и все инстанции отказываются передавать дома по акту приема-передачи в соответствии с Постановлением КМ 1521, в результате проблемы с бухучетом и отчетностью. Какая ваша позиция в этом вопросе?
Як впливати на голову правління, який не бажає складати повноваження

Як впливати на голову правління, який не бажає складати повноваження

Співвласниками було проведено установчі збори, на яких прийнято рішення про створення ОСББ та обрано склад правління (у тому числі й голову). Після реєстрації об’єднання були скликані наступні збори, на яких схвалено кошторис та, зокрема, встановлено розмір матеріальної винагороди голови правління. Однак визначена заробітна плата голову правління не задовольнила. В результаті обраний голова правління відмовляється повернути...
Декілька будинків мають загальну територію — особливості створення й управління ОСББ

Декілька будинків мають загальну територію — особливості створення й управління ОСББ

Добридень! У нас спільна територія, огороджена парканом, на якій розміщені два будинки (усього 800 квартир). В одному будинку набралася більша кількість голосів за створення ОСББ, а в іншому ні. Що нам робити? Створити ОСББ в одному будинку й надавати послуги для іншого? І як надалі відмовитися від управляючої компанії, з огляду на те що в...
З якого моменту співвласники мають сплачувати внески на користь ОСББ

З якого моменту співвласники мають сплачувати внески на користь ОСББ

За рішенням співвласників було створено та зареєстровано ОСББ, однак будинок досі не було прийнято в управління. Чи має право ОСББ нараховувати внески?
Чи можна під час реєстрації ОСББ зазначити керівником іншу особу, аніж голову правління

Чи можна під час реєстрації ОСББ зазначити керівником іншу особу, аніж голову правління

На установчих зборах було проголосовано за створення ОСББ й обрано членів правління. Однак серед останніх не знайшлося охочих очолити правління. У результаті прийняли рішення, що голову правління буде обрано формально. Водночас установчі збори погодили, що у штат ОСББ буде введено виконавчого директора, якому голова правління делегує свої функції. Кого в такій ситуації зазначати керівником під...