Цей посібник підготовлений у межах проекту Групи Світового банку «Енергоефективність у житловому секторі України». Він орієнтований на допомогу тим, хто відчуває себе реальними господарями у власному будинку та замислюється, як зробити своє помешкання не лише комфортнішим, а й більш вартісним на ринку нерухомості.
Посібник називається “Інвестиційна абетка”. Чому абетка й чому йдеться саме про інвестиції? Звісно, ми не надаватимемо загальновідомих фактів або визначень за алфавітним покажчиком. Ми прагнемо в доступній формі пояснити, що вкладення коштів у ремонт і модернізацію багатоквартирного будинку є інвестицією. Інвестицією в якість і вартість свого житла та життя.
Уся інформація, наведена в посібнику, базується на українському досвіді та прикладах. Нині в нашій країні формується спільнота, яка не чекає, коли держава поверне їм усе, що завинила. На кінець 2016 року вже понад 600 багатоквартирних будинків скористалися доступними наразі фінансовими інструментами й інвестували у своє майбутнє. У посібнику перед вами відкриється лише невеликий зріз результатів, що були досягнуті, а вам уже оцінювати — чи вони справді вдалі, а ще вирішувати, чи підете ви тим самим
шляхом.
Для того щоб допомогти вам розібратися в «хащах фінансового світу», ми розділили посібник на декілька частин. Послідовно ми розглядатимемо, що ж таке інвестиції взагалі, чи можна такими вважати фінансові вкладення в ремонт і модернізацію багатоквартирного будинку та який зиск від того можуть отримати співвласники будинку. Далі ми ознайомимося з різними варіантами фінансування, якими можуть скористатися співвласники будинку, з реальними прикладами українських будинків, які вже вдалися до того чи іншого варіанта фінансування, та простежимо, чого їм удалося досягти.
Загалом викладений у посібнику матеріал має рекомендаційний характер і спрямований на підвищення обізнаності співвласників багатоквартирних будинків із різних аспектів інвестування у власний будинок. Сподіваймося, що кожен знайде для себе корисну інформацію.

Завантажити Інвестиційна абетка багатоквартирного будинку