ОСББ налічує всього 12 співвласників, які за місяць сплачують внески в загальній сумі 1100 грн, прибираємо в будинку та на подвір’ї самі. Із 1 січня 2017 року мінзарплату підвищено до 3200 грн. Виникає питання: як ми можемо виплачувати зарплату голові правління ОСББ у мінімальному розмірі, якщо внески становлять лише 1100 грн? Чи може голова ОСББ працювати 1 годину на день і як у такому разі ми повинні сплачувати податки та ЄСВ?

ВІДПОВІДЬ: Насамперед обов’язок щодо виплати зарплати в мінімальному розмірі виникає, якщо з головою ОСББ укладений трудовий договір. Про те, як це зробити, ми розповідали в матеріалі «Укладення трудового договору з головою правління ОСББ й оплата».

Якщо для голови правління ОСББ це основне місце роботи, то до трудової книжки голови ОСББ обов’язково вносять запис про прийняття його на роботу. Докладніше про те, як це зробити, — у матеріалі «Як і хто має внести запис до трудової книжки голови правління ОСББ».

Голова правління ОСББ може працювати й на умовах неповного робочого часу.

Неповний робочий час може реалізуватися шляхом зменшення:

  • тривалості щоденної роботи до 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 годин на тиждень;
  • тривалості днів роботи протягом тижня до 1, 2, 3, 4 робочих днів на тиждень;
  • кількості робочих днів на тиждень і кількості годин за робочий день, наприклад, 2 чи 3 дні на тиждень по 5 (4, 3, 2, 1) годин на день.

Тому голова ОСББ може дійсно працювати 1 годину щодня чи 4–5 годин на тиждень, законодавство цього не забороняє. Але це має бути належним чином оформлено. Скільки голова ОСББ має працювати щотижня (скільки робочих днів і скільки годин у день), визначають у наказі про прийняття на роботу чи в наказі про переведення на умови неповного робочого часу.

Неповний робочий час може бути встановлено як на роботі за основним місцем, так і за сумісництвом.

Неповний робочий час за основним місцем роботи не дасть суттєвої економії. Адже незалежно від того, скільки працює голова ОСББ на тиждень, ЄСВ потрібно все одно нарахувати з розрахунку мінзарплати (ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ (далі — Закон про ЄСВ). Проілюструємо на прикладах.

Приклад 1. Голові правління ОСББ установлено посадовий оклад у розмірі 3200 грн; для нього це основне місце роботи; він працює щодня по 1 годині.

Якщо голова ОСББ працює 5 днів на тиждень по 1 годині, то всього за тиждень буде 5 годин, і йому мають нараховувати зарплату в розмірі 0,125 (5 год : 40 год.) посадового окладу. Тоді якщо він відпрацює всі робочі дні місяця, його зарплата становитиме: 3200 грн х 0,125 = 400 грн. Але ЄСВ за основним місцем роботи потрібно нараховувати (незалежно від зайнятості) у розмірі: 3200 грн х 22% = 704 грн.

Із зарплати також утримують ПДФО та військовий збір ─ за рахунок доходу працівника. Але якщо голова правління ОСББ оформить заяву про застосування загальної податкової соцпільги (у 2017 році — 800 грн), то його зарплата взагалі не оподатковується. А військовий збір потрібно утримати у сумі: 400 грн х 1,5% = 6 грн.

Тож загальна сума витрат на зарплату голови правління ОСББ, який працює 5 годин на тиждень за основним місцем роботи (з урахуванням ЄСВ): 400 грн + 704 грн = 1104 грн.

Неповний робочий час за сумісництвом допоможе зекономити. Адже вимога ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ щодо нарахування ЄСВ із розрахунку мінзарплати поширюється тільки на доходи з основного місця роботи, а на зарплату, нараховану за сумісництвом, ─ ні.

Приклад 2. Голові правління ОСББ установлено посадовий оклад ─ 3200 грн, він працює за сумісництвом ─ щодня по 1 годині.

Якщо голова правління ОСББ відпрацює всі робочі дні місяця, то йому мають нарахувати зарплату в розмірі: 3200 грн х 0,125 = 400 грн. Але в цьому випадку ЄСВ уже нараховують на фактичну зарплату: 400 грн х 22% = 88 грн.

Отже, загальна сума витрат на зарплату голови правління ОСББ, який працює 5 годин на тиждень за сумісництвом (включаючи ЄСВ) становить: 400 грн + 88 грн = 488 грн.

Про інші можливі варіанти економії на зарплаті голови правління ОСББ ми розповідали в матеріалі «Чи обов’язково збільшувати розмір винагороди голови правління ОСББ у зв’язку з підвищенням мінзарплати».

Світлана ЛІСТРОВА,

експерт