У нашому будинку встановлений та успішно працює  теплопункт з метою підвищення енергоефективності. Чи можна взяти кредит на теплопункт, якщо він вже працює, а кредит не оформили  раніше через недовіру мешканців?

Про те, як держава підтримує сьогодні ОСББ, ми розповідали в матеріалі «Державна підтримка населення та ОСББ за програмами енергозбереження». Вони діють і нині, але скористатися ними можуть переважно ОСББ і фізособи (мешканці будинків).

Програма енергоефективності не передбачає надання кредитів на вже встановлені теплові пункти й відшкодування їх частини ─ теж. Адже кредит надається саме на придбання необхідних енергоефективних матеріалів та обладнання. Про це у нашому матеріалі.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження затверджений постановою КМУ від 17.10.2011 р.  № 1056 (далі ─ Порядок № 1056).

Згідно з пп.3 п.3 цього Порядку бюджетні кошти використовуються за програмою «Реалізація цільової економічної програми енергоефективності» і спрямовуються на здійснення заходів, зокрема на стимулювання ОСББ, житлово-будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів. Для них передбачено відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання:

  • обладнання і матеріалів для облаштування індивідуальних теплових пунктів, у т. ч. регуляторів теплового потоку за погодними умовами та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
  • обладнання і матеріалів для проведення робіт з термомодернізації внутрішньобудинкових систем опалення та систем гарячого водопостачання;
  • теплонасосної системи для водяної системи опалення та/або гарячого водопостачання та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до неї;
  • системи сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до неї;
  • обладнання і матеріалів для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі електропроводки, автоматичних вимикачів, ламп (крім ламп розжарювання), патронів до них);
  • вузлів обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засобів вимірювальної техніки (приладів обліку, лічильників), приладів-розподілювачів та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них
  • багатозонних (багатотарифних) приладів обліку електричної енергії (лічильників активної електричної енергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
  • обладнання і матеріалів для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів
  • світлопрозорих конструкцій з енергозберігаючим склом (крім однокамерних), у тому числі вікон та балконних дверей у квартирах, для місць загального користування (під’їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ, та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них;
  • дверей для місць загального користування (під’їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них.

Зверніть увагу! Енергоефективні кредити надаються банками саме для придбання вище перелічених енергоефективних матеріалів та обладнання.

При цьому кожен банк висуває певні вимоги й свій перелік необхідних документів для отримання кредиту на придбання матеріалів і обладнання із зазначеного списку.

Позичальники зобов’язані подати до уповноваженої установи підтверджуючі документи не пізніше 30 листопада року, в якому укладено кредитний договір (абз. 39 пп. 4 п. 5 Порядку № 1056).

Для того, щоб отримати відшкодування частини кредиту, уповноважена установою (Держенергоефективності) повинна включити відомості до зведеного реєстру позичальників, а обов’язковою умовою для цього є подання таким позичальником до уповноваженої установи підтверджуючих документів (договори, акти, накладні).

Світлана Лістрова,

експерт