Ідея сортування сміття, у голови ОСББ «Київська, 7» Володимира Виваля виникла рік тому. Тоді чоловік ще не був головою ОСББ. Як розповідає пан Виваль, він зустрівся з приватним підприємцем, який скуповує картон, папір, склотару, склобій, пластик і ще він приймає на утилізацію батарейки. Спершу у дворі будинку вирішили встановити контейнер для розподілу сміття. А незабаром на прибудинковій території встановлять відкритті контейнери для харчових відходів. Встановив контейнер той же підприємець, який скуповує розподілене сміття.

Як пояснює Володимир Виваль, є три варіанти оплати такого сміттєвого контейнера: його встановлює підприємець, але тоді мешканці здаватимуть йому сировину за нижчою ціною. Або мешканці самі доставлятимуть сміття. І ще варіант – ОСББ ставить контейнер за власні кошти.

«Усі кошти, які отримаємо, здавши це розділене сміття, ми використаємо для того, щоб зробити необхідне на прибудинковій території та в будинку, – каже пан Володимир. – І є ідея вивішувати фото з виконаною роботою на тому ж контейнері для розподілу сміття, щоб мешканці бачили куди йдуть гроші. Але звісно, щоб щось зробити теж потрібен час».