Бум енергоефективності в Україні лише розпочинається.
По-перше, Україна, ЄС, Німеччина та IFC (Міжнародна фінансова корпорація) 21 квітня підписали угоду про створення Фонду Енергоефективності: згідно з угодою, максимальний внесок з боку ЄС становитиме 100 млн євро, Німеччина надасть ще 15 млн євро і з боку України – 203 млн євро (по 1,6 млрд гривень щорічно протягом п’яти років) на співфінансування енергоефективних заходів в Україні. По-друге, лише за перші три дні роботи пр
ограми “теплі кредити” у 2018 році населення та ОСББ залучили 270 кредитів на суму 23 млн грн. По-третє, програма ЄБРР “IQEnergy” нарешті розпочала підтримку енергомодернізації багатоквартирних будинків ОСББ, пропонуючи компенсацію 40% від суми кредиту/інвестицій, що поширюватиметься не лише на обладнання або матеріали, але й на послуги монтажу.

Однак, хтось може заперечити: це лише загальні цифри, які не опираються на реальних досвід. Як у нас люблять нарікати зрадофіли: “все одно ж розкрадуть…” Тому, аби не бути голослівними – пригадаємо декілька нещодавніх історій, в яких ОСББ (а саме їх уряд віднедавна називає ключовим партнером держави в питаннях енергоефективності) засвідчують: кошти, вкладені в енергомодернізацію, приносять відчутний результат. Подробиці читайте в нашій статті для Obozrevatel.