/* AdMixer Библиотека*/ /* AdMixer Код инициализации TOP 728на90 */ /* AdMixer Код инициализации Content 650на333 */ /* AdMixer Код инициализации Mobile 1000на300 */ /* AdMixer Код инициализации Premium 300на600 */

Інформаційний ресурс для співвласників багатоквартирних будинків

Часті запитання
Чи обов’язкова для ОСББ печатка?

Чи обов’язкова для ОСББ печатка?

Мати чи не мати печатку — справа вільного вибору кожного ОСББ. Іще 30.10.2014 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 р. № 1206-VII, яким унесено зміни до норм Цивільного та Господарського кодексів України, а також до норм інших нормативних актів, які стосуються...

Як отримати інформацію про загальну площу квартир багатоквартирного будинку та площу окремих квартир

Інформацію про загальну площу багатоповерхового будинку та площу кожної окремої квартири можна отримати 2-ма способами. По-перше, членам ініціативної групи зі створення ОСББ слід звернутися до комунального підприємства, що обслуговує будинок (ЖЕК, комунальне підприємство по утриманню житлового господарства тощо) із запитом, у якому попросити надати можливість ознайомитися з технічним паспортом багатоквартирного будинку та зробити його копію....

Хто може бути головою правління ОСББ? Чи повинна ця особа отримувати спеціальну підготовку для такої роботи?

Спеціальних вимог щодо голови правління ОСББ, у тому числі й до підготовчого рівня, законодавство не містить (абз. 11 ч. 9 ст. 10 Закону про ОСББ).

Хто належить до співвласників багатоквартирного будинку?

До співвласників багатоквартирного будинку віднесено всіх власників квартир і нежитлових приміщень такого будинку (п. 5 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII).

Чи повинен будинок бути капітально відремонтований, перш ніж його передадуть на баланс ОСББ?

Ні, будинок оприбутковується об’єднанням незалежно від його стану. До головних завдань ОСББ належить, зокрема, і здійснення капітального ремонту за кошти об’єднання.

Як отримати звіт про роботу й витрати ОСББ?

Співвласник може отримати всі фінансові звіти ОСББ за вимогою (ч. 2 ст. 14 Закону про ОСББ).

Чи може ОСББ контролювати продаж або здавання в оренду квартир?

До компетенції ОСББ право контролю за операціями продажу/здавання квартир не належить. Точніше кажучи, ОСББ не стосується, як саме реалізовуватиметься нерухомість, якщо вона не віднесена до спільного майна ОСББ.

Чи можна створювати ОСББ на декілька будинків?