/* AdMixer Библиотека*/ /* AdMixer Код инициализации TOP 728на90 */ /* AdMixer Код инициализации Content 650на333 */ /* AdMixer Код инициализации Mobile 1000на300 */ /* AdMixer Код инициализации Premium 300на600 */

Інформаційний ресурс для співвласників багатоквартирних будинків

Корисне
Чи може ОСББ вимагати оплату оренди за використання кладовою в багатоквартирному будинку?

Чи може ОСББ вимагати оплату оренди за використання кладовою в багатоквартирному будинку?

В ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII (далі — Закон № 417), наведено ряд визначень, а саме:
Яким нормативним документом слід керуватися при укладенні договору з управителем? 

Яким нормативним документом слід керуватися при укладенні договору з управителем? 

На сьогодні чинними є дві постанови КМУ від 20.05.2009 р. –  № 484 «Про затвердження Типового договору про надання послуг з управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд» та № 529 «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Якою з них керуватися при укладенні...
Хто здійснює підрахунок голосів, при голосуванні на загальних зборах ОСББ?

Хто здійснює підрахунок голосів, при голосуванні на загальних зборах ОСББ?

Згідно ст.10 Закону України Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі — Закон про ОСББ), рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення загальних зборів, і голоси, подані під час письмового опитування.
Чи може офіс ОСББ знаходитися в техприміщенні?

Чи може офіс ОСББ знаходитися в техприміщенні?

В сучасних реаліях ведення бізнесу часто просторий світлий офіс замінюють відверто непристосованими приміщеннями. Але чи правильно це?
Голова Правління ОСББ і голова ОСББ – чи це одна і та ж особа?

Голова Правління ОСББ і голова ОСББ – чи це одна і та ж особа?

У співвласників об’єднання  багатоквартирних будинків (далі ─ ОСББ) виникло запитання:  голова правління ОСББ і голова ОСББ – це має бути одна і та сама особа ні?
Одне ОСББ на три будинки – чи потрібно вести окремі баланси

Одне ОСББ на три будинки – чи потрібно вести окремі баланси

У нас створено одне ОСББ на три будинки, як наслідок – один розрахунковий рахунок, одна юридична адреса тощо. Кілька співвласників одного із будинків вимагають від правління (бухгалтера) вести окремий баланс по кожному будинку, а саме: кількість внесків, витрати, суми зарплат, податків тощо. Чи правомірна така вимога співвласників? Чи має ОСББ вести облік та розрахунки в...
Чи може ОСББ перекрити проїзд на територію будинку?

Чи може ОСББ перекрити проїзд на територію будинку?

Біля багатоквартирного будинку частенько паркуються сторонні автомобілі. Чи правомірно це, та чи можуть співвласники обмежити в’їзд на прибудинкову територію?
Курс "Енергоефективність багатоквартирного будинку в дії"

Курс “Енергоефективність багатоквартирного будинку в дії”

Ви живете в багатоповерхівці. Ви багато платите за опалення. В вашій квартирі холодно або занадто тепло. А чи можна платити – менше, а жити – краще? Відповідь: так. Мешканці більш ніж тисячі українських багатоповерхівок скористались порадами експертів IFC “”Енергоефективність у житловому сектору України” та тепер зустрічають зиму в комфорті: для гаманця і для життя.
Внески від співвласників будинків через платіжний термінал

Внески від співвласників будинків через платіжний термінал

Питання своєчасності сплати внесків співвласниками ОСББ завжди актуальне для ОСББ. Тому постає питання якнайефективнішого сприяння сплаті внесків членами ОСББ. Перше, що спадає на думку це сплата внесків готівкою в касу ОСББ. Але можна і організувати безготівковий розрахунок з допомогою платіжного терміналу.
Чи потрібно оформлювати найманого голову ОСББ із його дати створення?

Чи потрібно оформлювати найманого голову ОСББ із його дати створення?

Законодавство не передбачає можливості оформлення трудових відносин із головою ОСББ заднім числом. Та й у процесі створення й реєстрації ОСББ як юрособи не бере участі голова правління ОСББ, якого на той час просто ще не може бути обрано.
Відповіді на запитання користувачів ресуру під час вебінару: “Паркування на прибудинковій території: як не вийти за межі дозволеного”

Відповіді на запитання користувачів ресуру під час вебінару: “Паркування на прибудинковій території: як не вийти за межі дозволеного”

Круглосуточный диспетчерский пункт для ОСББ.

Круглосуточный диспетчерский пункт для ОСББ.

Задумывались ли Вы, что сегодня рынок жилищно-коммунальной сферы монополизирован олигархами разного масштаба? Предоставлять услуги жилищно-коммунальной сферы простому предпринимателю в Украине почти невозможно. Но всем известно, что потребитель выбирает лучшего! Благодаря этому условию рынка нашей команде удалось завоевать и удержать позиции одного из лучших подрядчиков по диспетчеризации.
Поради бухгалтеру. Складаємо посадову інструкцію для голови правління ОСББ

Поради бухгалтеру. Складаємо посадову інструкцію для голови правління ОСББ

Основою для розробки посадової інструкції є кваліфікаційна характеристика відповідної посади (професії), а для голови правління ОСББ потрібно врахувати ще й положення Статуту ОСББ та рішення загальних зборів щодо його прав та обов’язків. Порядок розроблення та затвердження кваліфікаційних характеристик затверджено  наказом Мінсоцполітики від 31.05.2017 р.  № 918 (далі — Порядок № 918). Структурі та змісту кваліфікаційних...
Хто формує тарифи?

Хто формує тарифи?

Тариф на гарячу воду та опалення формує не Уряд,  а міста – комунальні та комерційні компанії – постачальники тепла та гарячої  води на основі розрахунків, погоджених з органами місцевого самоврядування. Розрахунки здійснено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Корпоративна картка для ОСББ

Корпоративна картка для ОСББ

Корпоративна банківська платіжна картка на багатьох підприємствах не є новинкою, а достойний замінник готівкової видачі авансу. Тому не дивно, що ОСББ переходять на використання такого засобу проведення розрахунків під час купівлі товарів у господарських цілях. Під час яких операцій можна застосувати корпоративну картку, як обліковувати рух коштів за картками — мовитиметься в статті.