/* AdMixer Библиотека*/ /* AdMixer Код инициализации TOP 728на90 */ /* AdMixer Код инициализации Content 650на333 */ /* AdMixer Код инициализации Mobile 1000на300 */ /* AdMixer Код инициализации Premium 300на600 */

Інформаційний ресурс для співвласників багатоквартирних будинків

Юридичний аспект
Чи може ОСББ орендувати у одного зі співвласників квартиру під офіс

Чи може ОСББ орендувати у одного зі співвласників квартиру під офіс

З метою проведення засідань правління, а також приймальних днів голови правління ОСББ, на загальних зборах співвласників було прийнято рішення орендувати однокімнатну квартиру, що знаходиться на першому поверсі будинку. Чи правомірне таке рішення та що потрібно взяти до уваги?
Чи можуть бути голова правління (чоловік) і член ревізійної комісії (дружина) з однієї квартири?

Чи можуть бути голова правління (чоловік) і член ревізійної комісії (дружина) з однієї квартири?

Зазвичай, коли члени однієї родини обіймають посади, що якимось чином контролюють один одну, особливо у сфері фінансів, є привід припускати необ’єктивність результатів такої діяльності, але, можливо, і в законодавстві є певні обмеження? З’ясовуймо…
Закон про енергоефективність будівель: що нового він привнесе в діяльність ОСББ

Закон про енергоефективність будівель: що нового він привнесе в діяльність ОСББ

22.06.2017 було прийнято Закон України «Про енергетичну ефективність будівель» № 2118-VIII (далі — Закон № 2118), який набрав чинності 23.07.2017 та буде введено в дію 23.07.2018. У нашому матеріалі пропонуємо розглянути, яким чином норми цього закону можуть уплинути на ОСББ.
Чи зобов’язані співвласники платити ЖЕКу, що надав послуги без укладеного договору

Чи зобов’язані співвласники платити ЖЕКу, що надав послуги без укладеного договору

У строк, відведений законодавцем для визначення форми правління багатоквартирним будинком (до 01.07.2016 р.), співвласники прийняли рішення про створення ОСББ та передачу частину функцій з управління багатоквартирним будинком ЖЕКу, який і раніше утримував відповідний будинок. ОСББ було зареєстроване у червні 2016 року, однак договір з ЖЕКом був укладений лише у вересні. Нині ЖЕК наполягає, що співвласники...
Припинення повноважень голови правління ОСББ у зв’язку з продажем квартири

Припинення повноважень голови правління ОСББ у зв’язку з продажем квартири

У статуті ОСББ прописано, що головою правління має бути співвласник будинку. Діючий голова має намір продати свою квартиру, однак повідомив про це правління та написав заяву на звільнення лише за 2 дні до продажу. Переобрати голову в такий стислий строк немає змоги. Як діяти?
Ніхто не хоче стати головою ОСББ: що робити?

Ніхто не хоче стати головою ОСББ: що робити?

Комерційний облік теплової енергії та водопостачання: які вимоги встановив новий Закон

Комерційний облік теплової енергії та водопостачання: які вимоги встановив новий Закон

02 серпня 2017 року набрав чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі — Закон). Реалізація цього Закону є важливою передумовою для забезпечення в державі обов’язкового обліку тепла та води, й ефективним інструментом для контролю за якісним запровадження заходів з енергозбереження та енергомодернізації в багатоквартирних будинках.
Як оформити голосування співвласників, яких не було на загальних зборах?

Як оформити голосування співвласників, яких не було на загальних зборах?

Зважаючи на те що всі важливі питання щодо діяльності ОСББ вирішуються Загальними зборами співвласників, порядок проведення загальних зборів визначається ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі — Закон про ОСББ») і Статутом ОСББ. Так, до виключної компетенції загальних зборів співвласників належить: затвердження статуту об’єднання, унесення змін до нього; обрання членів правління об’єднання; питання...
Чи має право ОСББ нараховувати додаткову плату за користування підвалами та загальними балконами

Чи має право ОСББ нараховувати додаткову плату за користування підвалами та загальними балконами

Деякі співвласники будинку використовують підвал будинку для зберігання власного майна (як комору), а балкони загального користування — для сушки білизни. Для таких співвласників ОСББ підвищив розмір внесків на утримання будинку. Чи правомірно це?
Чи можуть приєднатися до ОСББ співвласники іншого будинку

Чи можуть приєднатися до ОСББ співвласники іншого будинку

Згідно із ч. 3 ст. 4 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі — Закон № 2866), власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання.
Горище будинку переобладнано в мансарду: які наслідки для ОСББ

Горище будинку переобладнано в мансарду: які наслідки для ОСББ

За спільним рішенням співвласників, ухваленим на загальних зборах, частину горища будинку було відчужено власнику однієї з квартир на останньому поверсі (взамін на це він погодився за власний кошт провести капітальний ремонт даху всього будинку). Отримавши необхідні дозволи, новий власник горища переобладнав останнє в житлове приміщення (мансарду). Чи призведе це до якихось наслідків для ОСББ?
Чи правомірні вимоги забудовника до співвласників створити ОСББ і прийняти будинок та лише після цього передати ключі від квартири?

Чи правомірні вимоги забудовника до співвласників створити ОСББ і прийняти будинок та лише після цього передати ключі від квартири?

Такі вимоги, безумовно, неправомірні. Оскільки створення ОСББ можливе лише в разі прийняття відповідного рішення про це більшістю співвласників будинку, найімовірніше, що забудовник пред’являє такі вимоги вже після того, як право власності на квартири зареєстровано в установленому порядку. Адже до цього моменту створення ОСББ, а отже — і виконання таких вимог забудовника, у принципі, неможливе.
Чи достатньо протоколу зборів мешканців для обрання управителя?

Чи достатньо протоколу зборів мешканців для обрання управителя?

Яка процедура передбачена для будинкових комітетів із залученням управителя? Завважимо, що місцевий департамент ЖКГ посилається на те, що протоколу зборів мешканців з обрання управителя наразі недостатньо для того, аби цей управитель розпочав виконувати свої обов’язки, оскільки Мінрегіон має розробити такий типовий договір для управителя (для будинкових комітетів), а Кабмін — його затвердити — після чого...
Земля для будівництва балкона

Земля для будівництва балкона

В умовах сьогодення добудова балкона в багатоповерхівці — нормальне явище. Добудувати балкон можна як на першому поверсі, так і на останньому, проте, здається, власники першого поверху матимуть більше проблем, адже під балконом на першому поверсі безпосередньо знаходиться земельна ділянка. То чи потрібно для того, аби зробити таку перебудову особі, яка нею займається, додатково вирішувати питання...
Як діяти, якщо ОСББ припинено за рішенням суду

Як діяти, якщо ОСББ припинено за рішенням суду

Під час створення ОСББ було порушено законодавчий порядок проведення установчих зборів. У зв’язку із цим група співвласників, незадоволених діяльністю об’єднання, звернулася до суду з позовом про скасування його державної реєстрації. Позовні вимоги було задоволено. Ліквідатором призначено одного зі співвласників — ініціатора позову. Які подальші дії співвласників будинку?