/* AdMixer Библиотека*/ /* AdMixer Код инициализации TOP 728на90 */ /* AdMixer Код инициализации Content 650на333 */ /* AdMixer Код инициализации Mobile 1000на300 */ /* AdMixer Код инициализации Premium 300на600 */

Інформаційний ресурс для співвласників багатоквартирних будинків

Останні публікації
Чи може паркомісце належати не співвласнику

Чи може паркомісце належати не співвласнику

Чи може місце для паркування автомобіля належати на праві власності особі, що не є співвласником багатоквартирного будинку?
Вплив на власників авто, які неправомірно паркуються на прибудинковій території

Вплив на власників авто, які неправомірно паркуються на прибудинковій території

Питання: які заходи впливу на незговірливих власників авто, що діють на власний розсуд при паркуванні на прибудинковій території та як правильно задокументувати такий факт, у разі виникнення спору?
Чи платять за ліфт мешканці 1 поверху?

Чи платять за ліфт мешканці 1 поверху?

Наше новостворене ОСББ зараз розробляє кошторис для подальшого затвердження на загальних зборах. Виникло питання чи повинні платити за ліфт мешканці 1 поверху? Чи все ж слід затверджувати для таких мешканців окрему ставку обов’язкових платежів співвласників?
Над гаражем, прибудованим до багатоквартирного будинку, зведено житло: чи правомірно?

Над гаражем, прибудованим до багатоквартирного будинку, зведено житло: чи правомірно?

За часів перебування прибудинкової території у комунальній власності один зі співвласників прибудував до багатоквартирного будинку гараж (право власності на земділянку під гаражем оформлено). Нині цей же співвласник прибудував до гаража другий поверх – житлове приміщення. Чи правомірно це?
Чи можна голові ОСББ платити менше ніж 3200 грн

Чи можна голові ОСББ платити менше ніж 3200 грн

В будинку 50 квартир, створено ОСББ,  а голова ОСББ ─ пенсіонер, іншої роботи не має. Зарплата йому встановлена загальними зборами у сумі 500 грн., та само і бухгалтеру.  В податковій сказали, що все одно платити податки потрібно  із розрахунку мінзарплати. Чи можна голові ОСББ і бухгалтеру платити менше ніж 3200 грн. й як тоді сплачувати...
Чи можна взяти кредит на енергоефективність після встановлення теплопункту

Чи можна взяти кредит на енергоефективність після встановлення теплопункту

У нашому будинку встановлений та успішно працює  теплопункт з метою підвищення енергоефективності. Чи можна взяти кредит на теплопункт, якщо він вже працює, а кредит не оформили  раніше через недовіру мешканців?
Чи враховують балкон (нежитлову площу) при визначені щомісячної оплати в ОСББ

Чи враховують балкон (нежитлову площу) при визначені щомісячної оплати в ОСББ

Щодо питання, яка площа враховується для розрахунку внеску, то відповідно до ст.. 20 Закону № 2866 та п. 2 розділу ІV Наказу № 141, частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень,...
Хто здійснює підрахунок голосів, при голосуванні на загальних зборах ОСББ?

Хто здійснює підрахунок голосів, при голосуванні на загальних зборах ОСББ?

Згідно ст.10 Закону України Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі — Закон про ОСББ), рішення приймається шляхом поіменного голосування. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані співвласниками під час проведення загальних зборів, і голоси, подані під час письмового опитування.
Як і хто має демонтувати незаконно встановлені паркувальні бар’єри

Як і хто має демонтувати незаконно встановлені паркувальні бар’єри

На прибудинковій території один зі співвласників самовільно виділив собі місце для паркування автомобіля та встановив паркувальний бар’єр. На неодноразові звернення співвласників з проханням прибрати встановлений пристрій не реагує. Як і хто в такій ситуації має демонтувати встановлений паркувальний бар’єр?
Чи можна брати плату за паркування з мешканця, який орендує квартиру

Чи можна брати плату за паркування з мешканця, який орендує квартиру

Власник однокімнатної квартири здає її в оренду родині, де чоловік і дружина мають власні автомобілі, які систематично паркують на прибудинковій території. Чи можна брати з них за це плату? Прибудинкова територія отримана співвласниками у постійне користування.
Чи може офіс ОСББ знаходитися в техприміщенні?

Чи може офіс ОСББ знаходитися в техприміщенні?

В сучасних реаліях ведення бізнесу часто просторий світлий офіс замінюють відверто непристосованими приміщеннями. Але чи правильно це?
Голова Правління ОСББ і голова ОСББ – чи це одна і та ж особа?

Голова Правління ОСББ і голова ОСББ – чи це одна і та ж особа?

У співвласників об’єднання  багатоквартирних будинків (далі ─ ОСББ) виникло запитання:  голова правління ОСББ і голова ОСББ – це має бути одна і та сама особа ні?
Чи оподатковувати і нараховувати ЄСВ надані ОСББ послуги?

Чи оподатковувати і нараховувати ЄСВ надані ОСББ послуги?

У співвласника ОСББ, який проживає у багатоквартирному будинку, є заборгованість по сплаті внесків. Він згоден погасити заборгованість, яка виникла, виконавши для ОСББ роботи. Всі документи, що підтверджують факт виконання робіт, оформлені. Чи потрібно нараховувати ЄСВ та утримувати ПДФО і військовий збір із  суми винагороди, нарахованої цій особі за виконані роботи?
Чи є сума перевищення кошторису нецільовим використанням коштів ОСББ

Чи є сума перевищення кошторису нецільовим використанням коштів ОСББ

Загальними зборами ОСББ в кошторисі на 2017 р. на виконання робіт затверджена одна сума, а витрачено в 2,2 рази більше. Були укладені угоди на суми робіт, яких немає в кошторисі, роботи проведені. Чи є це нецільовим використанням коштів? Яка в цьому випадку передбачена відповідальність Голови правління?
Чи можуть співвласники заборонити мешканцям сусіднього будинку гуляти з дітьми на їх дитячому майданчику

Чи можуть співвласники заборонити мешканцям сусіднього будинку гуляти з дітьми на їх дитячому майданчику

У багатоквартирному будинку багато мешканців з дітьми, а дитячий майданчик на прибудинковій території усього лише один. Та й на ньому часто гуляють з дітьми мешканці сусіднього будинку. Чи можна заборонити їм це робити? Бо ж і для дітей співвласників місця замало..