/* AdMixer Библиотека*/ /* AdMixer Код инициализации TOP 728на90 */ /* AdMixer Код инициализации Content 650на333 */ /* AdMixer Код инициализации Mobile 1000на300 */ /* AdMixer Код инициализации Premium 300на600 */

Информационный ресурс для совладельцев многоквартирных домов

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ОСМД БЕЗ ЗАРПЛАТЫ. Законно ли это?

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ОСМД БЕЗ ЗАРПЛАТЫ. Законно ли это?

Перед вами один из типичных и на самом деле очень важных вопросов, с которыми обращаются читатели в наш ресурс. Важен он и тем, что отражает отсутствие понимания у многих участников ОСМД того простого факта, что никто не обязан работать на благо совладельцев многоквартирного дома даром. Мы предлагаем вам альтернативный взгляд...
Последние публикации
Економія на опаленні: що потрібно знати про індивідуальний тепловий пункт

Економія на опаленні: що потрібно знати про індивідуальний тепловий пункт

Як працює індивідуальний тепловий пункт та яким чином він допоможе зменшити споживання тепла багатоквартирним будинком? На ці та інші питання відповів у черговому випуску “Твій дім. Практика” Олександр Гут, спеціаліст компанії Danfoss з розвитку проектів Термомодернізація у житловому секторі.
Голова правління ОСББ працює годину в день: чи зекономить ОСББ?

Голова правління ОСББ працює годину в день: чи зекономить ОСББ?

ОСББ налічує всього 12 співвласиків, які за місяць сплачуть внески в загальній сумі 1100 грн, прибираємо в будинку та на подвір’ї самі. Із 1 січня 2017 року мінзарплату підвищено до 3200 грн. Виникає питання: як ми можемо виплачувати зарплату голові правління ОСББ у мінімальному розмірі, якщо внески лише 1100 грн? Чи може голова ОСББ працювати...
Як і яку фінзвітність заповнювати ОСББ

Як і яку фінзвітність заповнювати ОСББ

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-ХІV (далі — Закон про бухоблік),  юридичні особи повинні складати й подавати фінансову звітність визначеному законодавством колу користувачів. Користувачами фінзвітності ОСББ можуть бути (п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419,...
НЕЖИТЛОВЕ ПРИМІЩЕННЯ ПІД ОФІС ОСББ: ЯК ОФОРМИТИ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ

НЕЖИТЛОВЕ ПРИМІЩЕННЯ ПІД ОФІС ОСББ: ЯК ОФОРМИТИ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ

Загальними зборами співвласників ОСББ прийнято рішення віддати для потреб ОСББ (під офіс) нежитлове приміщення. Як правильно оформити право користування таким майном і чи повинне ОСББ платити співвласникам?
Чи потрібно власникам нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках, у яких створено ОСББ, сплачувати земельний податок?

Чи потрібно власникам нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках, у яких створено ОСББ, сплачувати земельний податок?

Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам й організаціям, які здійснюють управління цими будинками (ч. 1 ст. 42 ЗКУ).
Кто должен уплачивать взносы в ОСМД, если квартира не приватизирована

Кто должен уплачивать взносы в ОСМД, если квартира не приватизирована

Обеспечение деятельности ОСМД требует осуществления систематических платежей в пользу последнего. Однако, кто должен уплачивать взносы, если квартира не приватизирована — относится к государственному жилищному фонду?
Чи можна об’єднати декілька ОСББ, що створені в секціях багатоквартирного будинку

Чи можна об’єднати декілька ОСББ, що створені в секціях багатоквартирного будинку

Багатоквартирний будинок складається з декількох секцій, яким присвоєно власні адреси та в яких створено окремі ОСББ. Однак «посекційне» управління виявилося невигідним із фінансової точки зору. Окрім того, усі секції будинку мають спільну прибудинкову територію, інженерну інфраструктуру тощо.
Право власності на землю під будинком та прилеглу територію — правила оформлення та сплати податків

Право власності на землю під будинком та прилеглу територію — правила оформлення та сплати податків

Як правильно оформити землю під будинком багатоповерховим і прилеглу до нього дворову територію, своєю чергою, будинок переданий із балансу комунального підприємства на ОСББ, а власність не змінено. Хто сплачує земельний податок?
Как заполнять кассовую книгу ОСМД во время приема взносов сожителей многоквартирного дома

Как заполнять кассовую книгу ОСМД во время приема взносов сожителей многоквартирного дома

Согласно п. 1.2 Положения о ведении кассовых операций в национальной валюте в Украине, утвержденного постановлением Правления НБУ от 15.12.2004 г. № 637 (далее — Положение о кассовых операциях), кассовая книга — это документ, который применяют для первичного учета наличности в кассе.
УЧЕТ ФИНАНСИРОВАНИЯ В ОСМД: ПРОБЛЕМЫ ПРИМЕНЕНИЯ МЕТОДА НАЧИСЛЕНИЯ

УЧЕТ ФИНАНСИРОВАНИЯ В ОСМД: ПРОБЛЕМЫ ПРИМЕНЕНИЯ МЕТОДА НАЧИСЛЕНИЯ

ОСМД живут согласно смете. Как все поступления, так и траты регулируются данным документом. Если так смотреть на ситуацию, то все поступающие денежные средства и активы являются целевыми… Давайте углубимся в теорию, чтобы понять, когда же ОСМД отражают доход — по какому методу, на основании каких принципов и правил…
ПРАВИЛА ГОЛОСОВАНИЯ НА ОБЩЕМ СОБРАНИИ: ПРАКТИЧЕСКАЯ СИТУАЦИЯ

ПРАВИЛА ГОЛОСОВАНИЯ НА ОБЩЕМ СОБРАНИИ: ПРАКТИЧЕСКАЯ СИТУАЦИЯ

Если в уставе ОСМД предусматривается, что решение принимается 2/3 части голосов общего собрания, а Законом № 417-VIII прописаны иные правила, то обязано ли ОСМД соблюдать требования Закона, имеет ли право действовать согласно своему уставу?
Нужно ли уплачивать взносы ОСМД, если не проживаешь в своей квартире либо не пользуешься нежилым помещением?

Нужно ли уплачивать взносы ОСМД, если не проживаешь в своей квартире либо не пользуешься нежилым помещением?

С каждым днем в Украине появляется все больше новых ОСМД. Но, с другой стороны, это приводит к возникновению большого количества вопросов, которые возникают у совладельцев имущества в таких домах.
ЧИ ПОТРІБНО ОСББ РОЗРОБЛЯТИ ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕВІЗІЙНУ КОМІСІЮ

ЧИ ПОТРІБНО ОСББ РОЗРОБЛЯТИ ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕВІЗІЙНУ КОМІСІЮ

Чи обов’язково ОСББ розробляти Положення про ревізійну комісію або інший подібний документ та чий саме це обов’язок? Чи потребує такий документ затвердження загальними зборами?
Відповіді на запитання користувачів ресуру під час вебінару: “Земля під багатоквартирним будинком”. Частина 3

Відповіді на запитання користувачів ресуру під час вебінару: “Земля під багатоквартирним будинком”. Частина 3

1. У будинку є власники нежитлових примішень, які розташовані на першому поверсі. З моменту набуття права власності на примішення, їм наділялась певна земельна ділянка у користування.
Відповіді на запитання користувачів ресуру під час вебінару: “Земля під багатоквартирним будинком”. Частина 2

Відповіді на запитання користувачів ресуру під час вебінару: “Земля під багатоквартирним будинком”. Частина 2

1. Сільська рада надала дозвіл на розробку проекту землевідводу під обслуговування багатоквартирного будинку в розмірі меншому, ніж мінімально необхідно згідно норм. Можливість виділити землю згідно законодавства є. Як розробити детальний план та проект відводу зем.ділянки в потрібному нам розмірі. Площа земельної ділянки, яка зазначається в дозволі на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, завжди...