67678787878(1)

Новости публикуются на языке оригинала

Міненерго на своєму веб-сайті надало роз’яснення про нарахування та сплату за газ для побутових споживачів.

Зокрема, ОСББ, які заключають договори на постачання газу, працюють уже як юридичні особи. На них поширюються ті самі правила сплати рахунків, що й на промислових споживачів. Теоретично постачальник може вимагати в ОСББ передоплату.

Міненерго звернулося з проханням до постачальників не застосовувати авансування для ОСББ, оскільки мешканці будинків будь-яких форм власності повинні мати однакові права та сплачувати за фактично спожитий газ. Міненерго також звернулося до НКРЕКП із проханням ініціювати розробку змін до Кодексу мереж, скерованих на захист споживачів.

Також нагадується: у листопаді 2015 року набрало чинності вторинне законодавство щодо реформи ринку природного газу. У зв’язку з цим на зміну тристоронньому типовому договору про надання населенню послуг із газопостачання затверджено окремі форми публічного договору постачання природного газу побутовим споживачам (постанова НКРЕКП № 2500 від 30.09.2015 р.) і договору розподілу природного газу (постанова НКРЕКП № 2498 від 30.09.2015 р.).

Незважаючи на це, до 1 квітня 2016 року постачальники природного газу зі спеціальними обов’язками для зручності побутових споживачів забезпечують друк і доставку одного рахунка за надані послуги з газопостачання.

Завдяки цьому:

  • споживач не сплачує банку чи іншій фінансовій установі подвійну комісійну винагороду за прийняті платежі;
  • за розрахунковий період нарахування, у т.ч. за пільговою ціною (визначеною КМУ на період із 01.10.2015 р. до 31.03.2016 р.) 3,60 грн, пільги та субсидії, визначення сальдо розрахунків проводиться узагальнено за одним особовим рахунком споживача, відкритим на одне домоволодіння;
  • споживач не чекає на отримання двох платіжних документів, строк доставки яких може бути різним.